Główkujesz, Budujesz, Programujesz !

Ogólna

   Pod programowymi hasłami “Główkujesz, Budujesz,Programujesz!” oraz ” Zostań mistrzem kodowania robotów LEGO” już od nowego roku szkolnego 2015/2016 ruszamy z najnowszą edycją zajęć semestralnych prowadzonych na terenie śląskich szkół i gimnazjów.

Nasi kadeci znowu będą mieli możliwość przeżycia przygody z kodowaniem wprost na wyciągniecie ręki. Zajęcia odbywać się będą na terenie Waszej szkoły regularnie, raz w tygodniu, w trybie pozalekcyjnym popołudniowym lub (w zależności od możliwości szkoły) w trybie sobotnim, weekendowym, w wymiarze 10 godzin zegarowych miesięcznie. Zgodnie z autorskim programem zajęć, prowadzonym pod okiem doświadczonych trenerów, inżynierów robotyki, informatyki i mechatroniki, nasi uczniowie będą mogli poznać od podstaw sztukę projektowania, konstruowania oraz programowania robotów oraz przeróżnych pojazdów i  urządzeń mechanicznych. Nauczą się krok po kroku  tworzenia algorytmów sterowania, z wykorzystaniem funkcji silników, czujników i serwomotorów.  W formie doskonałej zabawy edukacyjnej poznają tajniki  technologii przyszłości, przy udziale najbardziej zaawansowanych, najnowszych zestawów klocków LEGOMindstorms EV3. Regularnie odbywane zajęcia, zagwarantują naszym uczniom rozwój predyspozycji i kompetencji technicznych odpowiedni do możliwości  wyboru w przyszłości nauki, na najbardziej popularnych kierunkach studiów technicznych.

A dla najlepszych “robomaniaków” przygotowaliśmy GIGANTYCZNĄ NIESPODZIANKĘ – udział w naszej drużynie, startującej corocznie w  Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Tournament 2016 odbywającym się w Rybniku, pod patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Rybnik oraz Kuratorium Oświaty.

Kochasz nowe technologie, fascynuje cię świat robotów, chciałbyś kiedyś zostać inżynierem przyszłości?

PYTAJ OD WRZEŚNIA O WARSZTATY Z ROBOMANII W TWOJEJ SZKOLE!

DSCN2838DSCN2927 DSCN2821

 

DSCN2968DSCN2853DSCN2856