Boost

Najnowszy, interaktywny, kreatywny zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Poznaj możliwości fantastycznej zabawy w  modyfikowanie, programowanie i przebudowywanie jednego modelu w 4 następne, pełniące wiele ciekawych funkcji.  Poznaj bardzo “ludzkiego” robota Verniego-przyjaciela na gąsienicach, który potrafi jeździć, mówić, tańczyć, reagować na głos, zmieniać wyraz twarzy, chwytać i podnosić przedmioty, identyfikować kolory, wykrywać ruch, odległość, reagować na uderzenia itp. Vernie porusza głową, macha rękami, rzuca strzałkami itd. Można go przebudować w robota – kota Frankiego, który jak prawdziwy kotek potrafi  mruczeć, ruszać uszami, machać z radości ogonem, zmieniać wyraz pyszczka, reagować na głaskanie. To zabawa w karmienie Frankiego cyber-rybą i butelką z mlekiem. Kolejnym modelem jest Gitara 4000, która daje możliwość tworzenia własnych melodii, z mnóstwem programowalnych, dźwiękowych efektów specjalnych oraz możliwością zmiany wysokości dźwięków. Będziesz mógł zbudować także własną, w pełni zaprogramowaną Linię produkcyjną, która dla Ciebie samodzielnie zbuduje kolejne mini-legokonstrukcje!  Maszyna samodzielnie zgodnie z programem połączy klocki i na taśmie produkcyjnej poskłada kolejne roboty. Co Ty na to? Ostatnim modelem do zbudowania jest Łazik M.T.R 4, wielozadaniowy, wszechstronny, potrafiący radzić sobie w ciężkich warunkach, wyposażony w przyssawki do podnoszenia klocków, sprężynową wyrzutnię oraz inne, dodatkowe narzędzia i czujniki. Wszystkie modele sterowane są z tabletu za pomocą bezpłatnej aplikacji, która za pomocą przyjaznego dzieciom interfejsu, umożliwia programowanie i wprawianie w ruch kolejnych legokonstrukcji.

Zestaw zawiera: 840 klocków LEGO®, elementy LEGO Move Hub i Interactive Motor, czujnik koloru, odległości, Move Hub z funkcją połączeń przez Bluetooth Low Energy (BLE), dwa programowane silniki, przycisk aktywacji, wewnętrzny czujnik przechyłu oraz kontrolkę.

Wymagania systemowe:

Produkt wymaga tabletu z systemem iOS (wersja 10.3 lub nowsza) lub Android (wersja 5.0 lub nowsza) oraz zestawu baterii.

Instrukcja składania wszystkich 5 modeli dostępna jest tylko w aplikacji LEGO® Boost.

Aplikacja LEGO® Boost® dostępna jest za darmo do pobrania z App Store oraz Google Play.

Zestaw do wypożyczenia nie zawiera tabletu.