O NAS

onas_on

Czym jest ROBOMANIA?

 • to nasza pasja, a dla dzieci… fascynująca przygoda, wypełniona nauką i zabawą !
 • to niezwykle ważna misja polegająca na przekazywaniu dzieciom naszej wiedzy i doświadczenia z zakresu konstruowania robotów, automatyki, informatyki, a także matematyki, fizyki , elektroniki, a przede wszystkim rzetelnych podstaw programowania, jak również programowania na profesjonalnym, zaawansowanym poziomie!
 • to inwestycja w przyszłość naszego dziecka poprzez kreowanie jego zainteresowań
 • to doskonała alternatywa spędzania przez dzieci wolnego czasu połączona z interesującą formą edukacji
 • to w dzisiejszych czasach niezbędna wiedza i po prostu fantastyczna zabawa!

ZAPEWNIAMY:

 • profesjonalnie przygotowany, autorski program zajęć, dostosowany do wieku uczestników oraz poziomu zaawansowania grupy
 • nowoczesny sprzęt dydaktyczny (oryginalne zestawy klocków LEGO Mindstorms EV3, laptopy, tablety, kamery, rzutniki, interaktywne, licencjonowane oprogramowanie, mikrokontrolery, wielofunkcyjny sprzęt elektroniczny itd.)
 • zajęcia w małych grupach (10-14 osób)
 • opiekę wykwalifikowanego instruktora w każdej grupie
 • program pozwalający osiągnąć 3 poziomy zaawansowania (od prostych blokowych do złożonych, tekstowych języków programowania)
 • profesjonalne materiały pomocnicze
 • dogodny tryb zajęć
 • dyplom ukończenia kursu oraz nadany tytuł
 • Ponad 100% zadowolenia z naszych zajęć!

MISJA „ROBOMANIA”

Każde dziecko uwielbia eksperymentować, jest ciekawe świata, posiada w sobie pokłady twórczego, kreatywnego myślenia. My doskonale wiemy, że wystarczy tylko odpowiednie ukierunkowanie, by dziecko odkryło w sobie predyspozycje do nauk ścisłych oraz prawdziwe zainteresowania techniczne. Budowanie twórczych konstrukcji rozwija umiejętności wizualno – przestrzenne, poprawia spostrzegawczość. Programowanie robotów rozwija logiczne myślenie, umiejętne analizowanie problemów, tak niezbędne podczas nauki, ale i w przyszłej pracy inżyniera. Ty jako rodzic możesz mieć duży wpływ na kształtowanie zainteresowań swojego dziecka, a tym samym na jego przyszłość. Proponujemy dzieciom zabawę w samodzielne projektowanie, konstruowanie i programowanie robotów przy pomocy profesjonalnego zestawu klocków LEGO Mindstorms EV3.
 
Nasz autorski program realizujemy w oparciu o najnowocześniejszy, profesjonalny sprzęt dydaktyczny. Dzieci korzystają z wielu pomocy: kolorowych instrukcji, plansz, tabletów, komórek, laptopów, wizualizacji, projektora, kamery itp. W pracy korzystamy tylko z oryginalnych, profesjonalnych zestawów klocków LEGO Mindstorms EV3( najnowsza wersja) zawierających około 600 klocków LEGO TECHNIC, 32-bitowy mikroprocesor w formie kostki LEGO, pilot zdalnego sterownia oraz zestaw czujników: dotyku, koloru i podczerwieni oraz 3 serwomechanizmów.
 

W grupach zaawansowanych korzystamy dodatkowo ze stworzonych według własnych projektów urządzeń elektronicznych programowanych w językach tekstowych, z mikrokontrolerów Microbit, Micro-Pyth, Arduino, urządzeń bezprzewodowo łączących się z internetem, wyposażonych w szereg czujników, diod LED i mechanizmów, których poznanie umożliwia coraz sprawniejsze poruszanie się w świecie programowania i elektroniki. Uczymy programowania na najwyższym jakościowo poziomie, a zajęcia prowadzone są przez czynnych zawodowo programistów!

Nasze zajęcia na poziomie I mają charakter warsztatów realizowanych według następującej formuły:

 • część teoretyczno-koncepcyjna
 • część praktyczna (konstrukcyjna)
 • część informatyczna – programowanie
 • wykorzystanie wiedzy w praktyce – zawody, konkursy międzyzespołowe i zabawy grupowe (wyścigi dragsterów, walki sumo-botów, taniec synchroniczny robotów, zawody trebuszetów itp.)
Dzieci poprzez zabawę i praktyczne wykonywanie zadań zgodnie z zasadą „najpierw ręka – potem głowa” uczą się bardzo szybko i mają bardzo dużą satysfakcję z możliwości wykorzystania nowo nabytych umiejętności. „Robomaniacy” zdobywają wiedzę w sposób prosty, pobudzający wyobraźnię, rozwijają kreatywne, przestrzenne myślenie oraz zdolność rozwiązywania problemów.
W naszej ofercie każde dziecko znajdzie coś interesującego dla siebie i odkryje swoje własne pasje. Dzięki nam, dzieci stają się prawdziwymi konstruktorami robotów. Projektują, budują, programują ich działania, cieszą się z osiąganych sukcesów. Intuicyjnie początkowo uczą się programowania w językach bloczkowych, a później także w grupach zaawansowanych programowania w językach tekstowych (m.in. Python, C++), które aktualnie są językami wymaganymi niemal na każdym kierunku studiów technicznych.
 
W naszej „ Akademii Robotów” preferujemy tylko małe 10-14 osobowe grupy warsztatowe, dzięki czemu zapewniamy możliwość korzystania z zestawu do konstruowania robota w zespołach maksymalnie 2 osobowych . Z kolei grupy zaawansowane  liczą jedynie 10-12 osób, co daje nam dodatkową korzyść, w postaci spersonalizowanego, indywidualnego podejścia do każdego uczestnika zajęć oraz 100% gwarancję rozwoju nabywanych umiejętności. Podczas zajęć dzieci samodzielnie eksperymentują, tworzą własne komendy, wprawiają roboty w ruch, to dla nich niezapomniana i niezwykle pouczająca PRZYGODA.
 

NASZ ZESPÓŁ

Robomania to prężnie rozwijająca się firma, a przede wszystkim ludzie, którzy kochają swoją pracę. Nasi pracownicy doskonale rozumieją potrzeby dzieci, potrafią otoczyć je profesjonalną opieką, przekazać z prawdziwą pasją swoje doświadczenie i wiedzę.
Nasz wyjątkowy zespół tworzą pasjonaci- entuzjaści: specjaliści informatycy, czynni zawodowo programiści  z przygotowaniem i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Robomania to dla nich źródło prawdziwej satysfakcji oraz nieskończony rezerwuar pomysłów wykreowanych dziecięcą wyobraźnią.
O profesjonalnym podejściu do naszej pracy świadczy również nasze zaplecze techniczne oraz wieloletnia współpraca naszych trenerów z firmą Meskom, jednym z liderów w branży automatyki i robotyki przemysłowej oraz elektronicznego oprogramowania systemów.Misją Robomanii jest stworzenie dzieciom możliwości i szansy na odnalezienie w sobie przyszłego „inżyniera”, na „zarażenie się” prawdziwą pasją, determinacją i zainteresowaniem naukami ścisłymi oraz poznanie ich szerokiego zastosowania w życiu codziennym i zawodowym.