WARSZTATY

details_on

Nasze zajęcia mają charakter spotkań, podczas których uczestnicy pod czujnym okiem specjalisty konstruują, programują oraz wprawiają w ruch kolejne roboty lub na wyższym poziomie II zajęć uczą się programowania tekstowego, mając do dyspozycji indywidualny laptop, pierwsze urządzenia elektroniczne oraz mikrokontrolery Micro:bit; albo też na poziomie III programują w językach C/C++, wykorzystując Arduino; budują i projektują  strony internetowe; poznają Raspberry Pi. W formie wspaniałej zabawy edukacyjnej uczymy dzieci posługiwania się językami programowania od najprostszych wizualnych bloczków, po bardziej zaawansowane technologicznie, atrakcyjne dla dzieci języki (typu LabView), Scratch, Microsoft MakeCode, proste języki tekstowe, po obiektowe języki tekstowe (Python – język Google, Amazon, You Tube), aż do programowania w językach C/C++; nowoczesnych i wykorzystywanych aktualnie w wielu dziedzinach życia do optymalizacji wielu procesów m.in. w branży IT,  w automatyce przemysłowej itd.

Staramy się z wielkim zaangażowaniem wychodzić naprzeciw wymaganiom dzisiejszej edukacji w związku z coraz szerszą informatyzacją świata,  z którą na co dzień spotykają się nasze dzieci. Dajemy dzieciom wysokiej jakości wczesny kontakt z technologią oraz możliwość kreatywnego rozwoju umiejętności programowania, co być może kiedyś przyczynić się do zdobycia przez nie wymarzonego zawodu przyszłości.

Oferujemy 3 pełne poziomy zaawansowania grup, w formie 6 i 10 miesięcznych zajęć warsztatowych.

Nasza oferta skierowana do uczniów w wieku od 8 do 17 lat. Realizuje ona materiał znacznie wykraczający poza wymagania nowej podstawy programowej, kształcąc i doskonaląc zaawansowane umiejętności praktycznego programowania oraz kreatywnego poruszania się w kilku interdyscyplinarnych dziedzinach: robotyki, informatyki, matematyki i elektroniki.

OFERTA OBEJMUJE:


“KONSTRUKTOR-PROGRAMISTA” – semestralne legowarsztaty konstruktorskie (poziom I) – w formie zajęć popołudniowych, pozalekcyjnych  – przez  1 semestr tj. 6 miesięcy w danym roku szkolnym. Tworzenie na każdych zajęciach nowego robota LegoMindstormsEV3, ponad 20 sterowalnych, w pełni programowalnych legokonstrukcji. Walki sumo-botów, wyścigi dragsterów, maszyny barobalistyczne(katapulty), wielokierunkowe platformy robotyczne, bramkarze, trackery, robo-ręka, robo-drukarka, robo-gitara, dance-boty, taniec synchroniczny robotów, roboty humanoidalne to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Ponadto początkowa nauka programowania w wizualnym, łatwo przyswajalnym, języku bloczków LABView, o wielu ciekawych i praktycznych funkcjonalnościach. Realizacja pierwszych, własnych misji programistycznych. Możliwa kontynuacja na kolejnym poziomie zaawansowania.     


 • Wiek uczestników od  8 do 12 lat , grupy mieszane wiekowo.
 • Podstawy programowania z możliwością kontynuacji na następnym poziomie zaawansowania.
 • Wymiar czasowy – 1 raz w tygodniu – 2,5 godziny zajęć warsztatowych, w godzinach popołudniowych (zwykle 17.30 -20.00).
 • Grupy maksymalnie 12-14 osobowe.
 • Koszt warsztatów –  170 pln/miesięcznie – opłata stała, zryczałtowana.
 • Czas trwania – 6 miesięcy (1 semestr) z przerwami w okresie feryjnym, wakacyjnym oraz w dniach ustawowo wolnych.
 • Lokalizacja: na terenie Miejskich Ośrodków Kultury, innych palcówek miejskich, szkolnych i pozaszkolnych ,w trakcie danego roku szkolnego, przeważnie w trybie pozalekcyjnym.
 • Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie przez rodzica/opiekuna prawnego umowy z Organizatorem zajęć.

“ZAWODOWY PROGRAMISTA” – warsztaty programistyczne – prawdziwy kurs programowania (poziom II) – przez 2 semestry tj. 10 miesięcy w roku szkolnym. Poznanie i kodowanie pierwszego minikomputera (mikrokontrolera), najnowszego Arduino o nazwie Micro:bit, który z sukcesem wprowadzony przez BBC do celów edukacyjnych na rynek brytyjski, uważany jest za podstawowe urządzenie do nauki programowania oraz praktycznego jej przekładania na interakcje ze światem fizycznym. Wykorzystanie czujników (akcelerometr, magnetometr itd),podłączanie silników, głośników, diod LED itd. w celu realizacji  mnóstwa ciekawych projektów: sterowana Microbitem kostka do gry, sterowanie oświetleniem, otwieraniem bramki, aparatem w telefonie, wyświetlanie grafiki, napisów i efekty świetlne na pasku RGBLed, wiele kreatywnych zadań i praktycznych rozwiązań. Ponadto programowanie w Microsoft Block Editor, Microsoft Touch Develop, Scratch, poznawanie krok po kroku tekstowego, obiektowego języka Python, tworzeniu i kodowanie pierwszych gier komputerowych, praca m.in. w środowisku Minecraft, elementy projektowania 3D, sterowniki, mikrokontrolery, samodzielnie zaprogramowane urządzenia elektroniczne komunikujące się z internetem to tylko niektóre, z mnóstwa atrakcji na zajęciach dla prawdziwych “zawodowców”!       


 • Wiek uczestników – od 10 do 14 lat.
 • Programowanie “rozszerzone” krok po kroku ( nie wymagany wcześniejszy kontakt z programowaniem!).
 • Wymiar czasowy- 1 raz w tygodniu – 2 godziny zajęć warsztatowych, w godzinach popołudniowych (zwykle 17.30 -1930 lub 18.00-20.00).
 • Grupy max. 10- 12 osobowe.
 • Koszt warsztatów 220 zł/miesiąc – opłata stała, zryczałtowana.
 • Czas trwania – 10 miesięcy (2 semestry) z przerwami w okresie feryjnym, wakacyjnym oraz w dniach ustawowo wolnych.
 • Lokalizacja: na terenie Miejskich Ośrodków Kultury, innych palcówek miejskich, szkolnych i pozaszkolnych ,w trakcie danego roku szkolnego, w trybie pozalekcyjnym.
 • Brak dodatkowych opłat wpisowych.
 • Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie przez rodzica/opiekuna prawnego umowy z Organizatorem zajęć.

“PROGRAMISTA PROFESJONALISTA” – zaawansowane warsztaty programistyczne – profesjonalny kurs programowania (poziom III) – przez 2 semestry tj. 10 miesięcy w roku szkolnym – wiek uczestników – od 14 do 17 lat – wymagany wcześniejszy kontakt z nauką programowania! W programie: Pierwsze półrocze – podstawy i architektura RPi 1/2/3; instalacja systemu Raspbian i wstępna konfiguracja; podstawy pracy w systemie Linux, obsługa konsoli; edytory tekstów, konsola cd.; dostęp zdalny VNC, SCP, klucze RSA; kamera, zdjęcia, transmisja obrazu; podstawy GPIO, skrypty Bash i Python;PWM, wejścia, skrypty z kamerą; czujnik temperatury DS18B20; taśmy WS2812 i zabawa kolorem; sterowanie silnikami Lego i obsługa czujników EV3. Drugie półrocze –  RaspberryPi; podstawy środowiska Arduino oraz przegląd dostępnych wersji, podstawy programowania C/C++, porty I/O, zmienne; instrukcje warunkowe, różne typy pętli i ich zastosowanie; UART komunikacja z PC; Przetwornik ADC / DAC; PWM, serwomechanizmy, regulacja natężenia światła LED; popularne biblioteki do Arduino; Sterowanie wyświetlaczem tekstowym LCD 2×16; Sterowanie silnikami DC; czujnik odległości HC-SR04 i jego zastosowanie; wprowadzenie do IOT oraz całe mnóstwo atrakcji na zajęciach dla prawdziwych “profesjonalistów”! Dla najlepszych przewidziane dodatkowe nagrody specjalne – wycieczka do parku robotów KUKA College Katowice! ZAKODUJ SIĘ Z NAMI PROFESJONALNIE NA PRZESZŁOŚĆ! ZOSTAŃ PROGRAMISTĄ PROFESJONALISTĄ!  


 • Wiek uczestników od  14 do 17 lat .
 • Wymagany wcześniejszy kontakt z programowaniem.
 • Wymiar czasowy – 1 raz w tygodniu – 2 godziny zajęć warsztatowych, w godzinach popołudniowych (zwykle 17.30 -19.30 lub 18.00-20.00).
 • Grupy maksymalnie 10-12 osobowe.
 • Koszt warsztatów –  250 pln/miesięcznie – opłata stała, zryczałtowana.
 • Czas trwania – 10 miesięcy (2 semestry) z przerwami w okresie feryjnym, wakacyjnym oraz w dniach ustawowo wolnych.
 • Lokalizacja: na terenie Miejskich Ośrodków Kultury, innych palcówek miejskich, szkolnych i pozaszkolnych ,w trakcie roku szkolnego, w trybie pozalekcyjnym.
 • Brak dodatkowych opłat wpisowych.
 • Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie przez rodzica/opiekuna prawnego umowy z Organizatorem zajęć.

CZADOWE! ZAJĘCIA POKAZOWE!  – organizowane w placówkach, instytucjach, klasach szkolnych, dla zainteresowanych grup.


 • W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w trakcie roku szkolnego, w trybie pozalekcyjnym w godzinach popołudniowych na życzenie klas.
 • Wymiar czasowy- 2 do 2,5 godziny zegarowe
 • Zajęcia odbywają się w podgrupach maksimum 15 osobowych (klasy dzielone na pół).
 • Pokazowe zajęcia z legorobotyki (poziom I) – możliwość zbudowania robota, uruchomienia go, pokaz gotowych modeli robotów, wspólna zabawa (wyścigi, walki sumobotów, tory przeszkód, zawody itp. w zależności od tematyki prowadzonych zajęć).
 • Pokazowe zajęcia z programowania (poziom II) – mikrokontrolery micro:bit; programowanie efektów świetlnych na okręgu RGBLed, kodowanie, sterowanie, wykorzystanie czujników itd.     
 • Promocja warsztatów z potencjalną możliwością dokonania zapisu na warsztaty z legorobotyki (poziom I) lub kursy programowania (poziom II). 
 • Koszt dla uczniów klas szkół partnerskich- 30 zł/ osoby ,
 • Dla szkół zewnętrznych (w których nie odbywają się jeszcze zajęcia semestralne) –  40 zł/osoby.
 • Zainteresowane szkoły i klasy zapraszamy do współpracy (zakładka KONTAKT)
 • Zainteresowane firmy, placówki pozaoświatowe (również zakładka KONTAKT) – koszt 350 zł/godzinę.

FANTASTYCZNA ATRAKCJA URODZINOWA! – Chciałbyś, aby Twoje dziecko przeżyło niezapomnianą imprezę urodzinową? Walki Sumobotów? Wyścigi Dragsterów? A może szukanie wyjścia z labiryntu? Koledzy będą wprost zachwyceni! A twoje dziecko na pewno szczęśliwe! W prezencie od Ciebie przeżyje niesamowitą, urodzinową przygodę z Legorobotami! Zapewniamy fantastyczną atrakcję urodzinową w postaci 2,5 godziny zajęć z legorobotyki w domu solenizanta(ki)! ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ KONSTRUKTORSKIEJ ZABAWY!! HAPPY BIRTHDAY!


 • W tym celu prosimy o kontakt rodzica(opiekuna prawnego), by umówić szczegóły i termin naszego spotkania.
 • Atrakcję zapewniamy jedynie na terenie woj. śląskiego. Dojazd na terenie Mysłowic, Jaworzna i  okolic GRATIS!
 • Koszt  za 2,5 godziny zajęć urodzinowych do 10 osób – 350 zł. Każde kolejne dziecko dopłata 25 zł/osoby.
 • Zapewniamy pełne zaplecze techniczne i wsparcie trenera.
 • Nie zajmujemy się kompleksową organizacją przyjęć urodzinowych tj.catering, tort, inne atrakcje.

“TATA WYMIATA! ” – TAJNIKI ROBOTYKI  POZNAJĘ Z TATĄ”


 • formuła warsztatów skierowana do tatusiów z synami lub córkami, którzy marzą o wspólnym, kreatywnym sposobie spędzania czasu.  Uczestnicy w dwuosobowych zespołach rodzic-dziecko wspólnie poznają tajniki systemu i w praktyce zgłębiają szczegóły programowania robotów LEGOMindstormsEV3. W programie przewidziano  zapoznanie się z architekturą i zasadami działania systemu LabView, wspólne rozwiązywanie z dzieckiem zadań i problemów logicznych, eksperymentowanie w zakresie sterowania i programowania robotów, a także wprowadzenie elementów rywalizacji między zespołowej w postaci wspólnych zabaw, wyścigów, zawodów i konkursów.  Formuła zajęć zachęca do wzajemnej współpracy z dzieckiem, daje satysfakcję wspólnego tworzenia, a także możliwość realizacji często skrywanych przez rodziców zainteresowań konstruktorskich! ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ, FANTASTYCZNEJ ZABAWY ZE SWOIM DZIECKIEM! Koszt miesięczny to 340 zł od pary, obejmuje 4 spotkania po 2,5 godziny w miesiącu. Czas trwania: warsztaty kwartalne lub semestralne.

NOWOŚĆ!! “POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI 2” 


 • najnowsza formuła zajęć skierowana do mężczyzn w wieku 18 +  aż do nieskończoności. Jeśli masz kolegę, znajomego zaproś go do drużyny! Razem przeżyjecie prawdziwą, konstruktorską przygodę,pełną wrażeń i wspomnień z lat najmłodszych. Najnowsze, w pełni programowalne i sterowalne zestawy klocków LegoMindstorms EV3 dają nieograniczone możliwości budowania i nauki programowania robotów. Żeby wziąć udział w zajęciach nie potrzebna jest wiedza z zakresu programowania! W asyście doświadczonego trenera krok po kroku poznacie świat robotów i tajniki ich sterowania. To fantastyczny sposób na konstruktywne spędzanie wolnego czasu. Formuła “Powrót do przeszłości 2” powstała całkowicie z inicjatywy mężczyzn, którzy uczestnicząc w naszych wystawach i pokazach wielokrotnie zgłaszali chęć powrotu do konstruowania budowli z klocków Lego, z tą jednak różnicą, aby aktualnie móc doświadczyć jak ogromny dokonał się postęp technologiczny w dziedzinie robotyki na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Zapraszamy zatem drużyny męskie do świata poruszających się robotów LegoMindstorms EV3 i programowania. Miesięczny koszt zajęć to 170 zł od osoby. Zajęcia trwają 2,5 godz  raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. A czas ich trwania uzależniony jest od ustaleń grupy.

Zapisz

Zapisz